
لوله بهداشتی
درجات: استاندارد 304L/316L; دوبلکس 2205 برای رسانه های سخت.
اندازه: OD 0.5-12 اینچ، تحمل های محکم برای تناسب.
QA: MTC 3.1، NDT، PMI برای قابلیت ردیابی کامل.
عرضه: اندازه های موجودی/سفارشی، پوشش ها، TPI از طریق لوله اکتال.
لوله بهداشتی(اغلب به عنوان مشخص شده استلوله بهداشتی) لوله ضد زنگ ساخته شده برایسرویس بهداشتی، جایی که لوله کشی باید باشدقابل تمیز کردن، بدون{0}}آلودگی و بازرسی-پسند. در عمل، "بهداشتی" توسط تعریف شده استداخل-شرایط سطح و رفتار ساخت: یک شناسه صاف و عیب-که محصول را به دام نمیاندازد، OD/WT پایدار برای اتصال ثابت گیره-جوشکاری مداری و روکشی که میتواند در زیرچرخه های CIP/SIPو شستشوی معمولی بدون تبدیل شدن به مشکل تمیز کردن.
بیشترلوله بهداشتی فولاد ضد زنگسفارشات استفاده کنید304/304L یا 316/316L، اما عملکرد معمولاً با آنچه فراتر از نمره نوشته شده تعیین می شود:سطح پایان (به عنوان مثال، BA در هنگام روشنایی و پایین بودن ماده)، تحمل ابعادی/بیضی، معیارهای پذیرش سطح، و شواهد رهاسازی(قابلیت ردیابی گرما + MTC) که به لوله اجازه می دهد از بازرسی دریافتی عبور کرده و مستقیماً به نصب برود.
لوله های فولادی ضد زنگ بهداشتی ASTM A270 کیفیت سطح داخلی برتر را برای سیستم های بهداشتی در صنایع غذایی، نوشیدنی و داروسازی فراهم می کند، جایی که پاکیزگی و مقاومت در برابر خوردگی ضروری است. این لوله از فرآیندهای تایید شده تمیز-در-در محل (CIP) و استریل کردن{4}}در محل- (SIP) پشتیبانی میکند و خطرات آلودگی را در رسانههای حساس مانند آب تصفیه شده یا محصولات لبنی به حداقل میرساند. Octal Pipe موجودی در گریدهای آستنیتی معمولی را ارائه می دهد و از انطباق با استانداردهای جهانی برای عملکرد قابل اعتماد اطمینان می دهد.

انطباق و استانداردها
لوله بهداشتی ASTM A270 اکتال پایپ به مشخصات ASTM A270/A270M برای لوله های فولادی زنگ نزن آستنیتی و فریتی/آستنیتی بدون درز و جوش داده شده، از جمله الزامات تکمیلی برای کیفیت دارویی، پایبند است. این دستگاه با ASME BPE برای تجهیزات پردازش زیستی و ISO 2037 برای لولههای ضد زنگ درجه مواد غذایی- که درجاتی مانند 304، 304L، 316 و 316L را پوشش میدهد، همراستا است. برای دوام بیشتر در محیطهای کلرید، گزینههای دوبلکس مانند 2205 با آزمایشهای اضافی، معیارهای ASTM A270 را برآورده میکنند.
لوله فولادی ضد زنگ بهداشتی BA
BA (Bright Annealed)لوله های بهداشتی زمانی انتخاب می شوند که خریداران بخواهندسطح روشن و صافکه ماندگاری محصول را کاهش می دهد در مقایسه با لولههای ضد زنگ همه منظوره، لولههای بهداشتی BA نسبت به نظم تولید حساستر هستند: با افزایش ضخامت دیوار، حفظدیوار یکنواخت، پایان پایدار OD/ID و ظاهر ثابت سختتر میشود و هزینه تکمیل بر این اساس افزایش مییابد. به همین دلیل، سفارشات BA معمولاً با توضیحات خرید واضح کنترل می شوند: درجه (304L/316L)، اندازه، نیاز نهایی، معیارهای پذیرش (شرایط سطح / کنترل ابعاد)، و بسته سند برای انتشار.


ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی
محدودیت های شیمیایی در ASTM A270 مقاومت در برابر خوردگی حفره ای و تنشی را تضمین می کند، در حالی که خواص مکانیکی یکپارچگی تحت فشار فرآیند را در ASME B31.3 تضمین می کند.
| درجه | حداکثر C (%) | حداکثر منگنز (%) | حداکثر P (%) | حداکثر S (%) | کر (%) | نیکل (%) | ماه (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 304 | 0.08 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 18.0-20.0 | 8.0-11.0 | - |
| 304L | 0.035 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 18.0-20.0 | 8.0-13.0 | - |
| 316 | 0.08 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 16.0-18.0 | 10.0-14.0 | 2.0-3.0 |
| 316L | 0.035 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 16.0-18.0 | 10.0-14.0 | 2.0-3.0 |
تست مکانیکی شامل استحکام کششی و تسلیم است، با ازدیاد طول از شکل پذیری در هنگام نصب پشتیبانی می کند. برای 316L، حداقل استحکام کششی به 515 مگاپاسکال، تسلیم به 205 مگاپاسکال، و ازدیاد طول به 35 درصد می رسد که از طریق روش های ASTM E8 تأیید شده است.
فرآیند تولید و تضمین کیفیت
لوله بدون درز تحت ASTM A270 با اکستروژن یا سوراخ کردن شروع می شود و به دنبال آن کشش سرد برای دقت انجام می شود. انواع جوش داده شده از جوشکاری خودکار TIG بدون پرکننده استفاده می کنند، با گزینه های بسیار سرد- که بیش از 35٪ کاهش دیواره را قبل از بازپخت برای همگن سازی ساختار اعمال می کنند. بازپخت روشن نهایی در اتمسفر هیدروژنی سطوح بدون اکسید{5} را تضمین میکند، که با پرداخت الکتروشیمیایی برای Ra کمتر یا برابر با 0.4 میکرومتر در موارد مشخص شده تکمیل میشود.
پروتکلهای کیفی شامل تست هیدرواستاتیک تا فشار طراحی 1.5 برابر، جریان گردابی برای عیوب، و بررسی پروفایلسنج در ASME B46.1 است. بازرسی بورسکوپی فلاش بودن جوش را تایید می کند، در حالی که شناسایی مواد مثبت (PMI) شیمی را تأیید می کند. گواهیهای آزمایش آسیاب به ازای EN 10204 3.1 شامل گزارشهای عملیات حرارتی و گزارشهای NDT است.
لوله های بهداشتی فولادی ضد زنگ (A270) - محدوده عرضه و آنچه ما نقل می کنیم
تلورانس های ASTM A270 تغییرات OD را به 0.13 ± میلی متر برای اندازه های زیر 1 اینچ محدود می کند، برای لوله های بزرگتر به 0.38 ± میلی متر می رسد، با ضخامت دیواره کمتر از اسمی بیش از 12.5٪. صافی در 0.5 درصد طول ثابت است و از تاسیسات قابل تخلیه پشتیبانی می کند.
سهام بر روی جوش و بدون درز تاکید دارد304 لیتر و 316 لیتربا طول 6 متر برای جابجایی کارآمد. وزنها از ضریب 0.02466 تنظیم شده +1.2% برای واقعگرایی-وزن نهایی با توجه به وزنسازی واقعی استفاده میکنند. اندازه ها را می توان سفارشی کرد. ابعاد فهرست نشده در صورت درخواست موجود است.
بسیاری از جست و جوهای خریدار بر سر راه می آیندلوله بهداشتی فولاد ضد زنگ (A270)زیرا A270 یک مرجع پروژه رایج برای لوله های بهداشتی است. Octal Pipe از تامین لوله های بهداشتی به عنوان مسیرهای بدون درز و جوش داده شده، با سطح پایان مشخص (شامل BA در صورت لزوم) و قابلیت ردیابی تعداد زیادی را پشتیبانی می کند.
| OD (in/mm) | WT (in/mm) | درجه | طول (متر) | قطعات | وزن (MT) |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 / 25.4 | 0.035 / 0.89 | 304L | 6 | 200 | 2.1 |
| 1 / 25.4 | 0.065 / 1.65 | 316L | 6 | 180 | 3.5 |
| 1 / 25.4 | 0.083 / 2.11 | 304L | 6 | 150 | 4.2 |
| 1.5 / 38.1 | 0.035 / 0.89 | 316L | 6 | 160 | 3.3 |
| 1.5 / 38.1 | 0.065 / 1.65 | 304L | 6 | 140 | 5.1 |
| 1.5 / 38.1 | 0.083 / 2.11 | 316L | 6 | 120 | 6.0 |
| 2 / 50.8 | 0.035 / 0.89 | 304L | 6 | 130 | 4.4 |
| 2 / 50.8 | 0.065 / 1.65 | 316L | 6 | 110 | 6.8 |
| 2 / 50.8 | 0.083 / 2.11 | 304L | 6 | 100 | 8.1 |
پرونده های بازرسی (MTC 3.1/3.2، گزارش های NDT) در صورت درخواست موجود است.
تامین کنندگان لوله های بهداشتی - آنچه خریداران باید قبل از انتشار بازرسی کنند
هنگام غربالگریتامین کنندگان لوله های بهداشتی، سریعترین راه برای کنترل-ریسک سایت، ممیزی استقابل اندازه گیریمواردی که باعث تمیزی، تناسب{0}}بازدهی و سرعت انتشار-به ویژه درلوله بهداشتی فولاد ضد زنگبسته بندی (لوله بهداشتی ASTM A270).
پرداخت سطح (ID) و پذیرش بهداشتی
- یک هدف زبری شناسه که با روش تمیز کردن مطابقت دارد تعریف کنید:Ra کمتر یا مساوی 0.8 میکرومترمعمولا برای لوله های CIP/SIP پذیرفته شده است. مشخصات دقیق تر را می توان تنظیم کردRa کمتر یا مساوی 0.4 میکرومتر، و پروژه هایی که نیاز به اعتبارسنجی دارند-سطوح درجه ممکن است درخواست صیقل دهند0.2 میکرومتر Ra.
- پذیرش قابل مشاهده باشد: نیازمندچک های پروفیلومتر(سوابق زبری سطح) و مشخص کنید چه چیزی در ID/OD قابل رد است (به عنوان مثال، خراش، گودال، علائم پرداخت، تغییر رنگ)با عکس ها یا محدودیت های نقص-بنابراین دریافت بازرسی ذهنی نیست.
- Octal Pipe معمولاً PO را با a تراز می کندقابل اندازه گیریانتشار:سوابق پروفیلومتر (گزارش های Ra) به قید قرعه، به علاوه زبان رد واضح برای ID/OD (پیت ها، امتیاز دهی مداوم، تغییر رنگ) بنابراین دریافت بازرسی ذهنی نیست.
ابعاد و صافی (آنچه جوش مداری و اتصالات گیره را ثابت نگه می دارد)
- پنجره اندازه را از جلو قفل کنید: محدوده معمولی OD بهداشتی است0.5-12 اینچ.
- تلورانس ها را در PO فراخوانی کنید تا ساخت آنها را در سایت "کشف" نکند: تحمل OD می تواند به همان اندازه باشد0.13 ± میلی متر(برای<1 in), scaling up to ± 0.38 میلی متربرای اندازه های بزرگتر؛ ضخامت دیوار به طور معمول کنترل می شود بنابراین کنترل می شودکمتر از اسمی بیش از 12.5٪ نیست; صراط مستقیم اغلب رعایت می شود0.5٪ طولبرای پشتیبانی از مسیریابی قابل تخلیه و هم ترازی گیره قابل پیش بینی.
کنترل درز لوله بهداشتی جوش داده شده - شواهد پذیرش را بر اساس-
- برای لوله بهداشتی جوش داده شده، درز یک برچسب بله / خیر نیست. خریداران معمولاً به یک روش صریح نیاز دارند: خودکارجوشکاری TIG(اغلب خودزا)، و یک رویکرد بازرسی که شرایط داخلی را اثبات می کند.
- Octal Pipe معمولا پشتیبانی می کندغربالگری جریان گردابیبرای کنترل نقص لوله و می توانید اضافه کنیدبررسی درزهای بورسکوپیدر طولهای نماینده زمانی که خط حساس-بسیار حیاتی است (برای جلوگیری از انجام مجدد{1}مرحله دیررس پس از نصب).
قیمت لوله بهداشتی - چه چیزی در واقع هزینه را افزایش می دهد
قیمت لوله بهداشتیمعمولاً توسط مجموعه کوچکی از متغیرهای واقعی هدایت می شود:درجه (304 لیتر در مقابل 316 لیتر), نیاز پایان (BA و انتظارات سطح سخت تر), اندازه (OD/WT)، وبسته انتشار(سطح ردیابی، محدوده آزمایش، و هر-شاهد شخص ثالث). در پروژههای بهداشتی، «ارزانترین لوله» معمولاً پس از شمارش مجدد{2}}تمیز کردن، قطعات رد شده یا جوشکاری مجدد گرانترین میشود. یک مقایسه قیمت تمیزتر این است که سه خط را در بین تامین کنندگان تراز کنید: همان مرجع استاندارد (مثلاً A270 در صورت لزوم)، همان توضیحات تکمیلی، و همان شواهد انتشار مورد نیاز در دریافت.
جایی که پروژه های لوله بهداشتی با شکست مواجه می شوند
اختلافات در مورد پاکسازی (لوله خوب به نظر می رسد، اما CIP/SIP نمی گذرد)
خطر پنهان استسطح شناسه: خراشهای کوچک، علائم پولیش، تغییر رنگ، یا گودالهای محلی که تبدیل به نقطههای نگهدارنده محصول میشوند. سایتها آن را بهعنوان زمان طولانیتر CIP، تکرار سواب یا باقیماندههای غیرقابل توضیح در اتصالات قرقره احساس میکنند.
چگونه Octal Pipe آن را کنترل می کند:ما "جلیقه/BA" را به عنوان یک برچسب مبهم نمی گذاریم. PO با a تراز شده استهدف نهایی قابل اندازه گیری(معمولاً بر اساس Ra- زمانی که پروژه به آن نیاز دارد)، و پذیرش به صورت یک نوشته میشودقانون بازرسی(چه نقص هایی در ID/OD قابل رد هستند). تعداد زیادی با شواهد سطح/پایان بسته به محموله آزاد می شوند، بنابراین دریافت بازرسی به بحث ذهنی تبدیل نمی شود.
لوله تمیز تحویل کثیف (دست زدن به آلودگی)
حتی اگر شناسه دارای گرد و غبار، علائم رطوبت یا زباله باشد، حتی لولههای خوب نیز رد میشوند، بهخصوص در حلقههای WFI و بیوتکنولوژی که پذیرش سختگیرانه است و بازههای زمانی کوتاه است.
چگونه Octal Pipe آن را کنترل می کند:محموله مانند یک جزء بهداشتی رفتار می شود:درپوش های انتهایی، بسته بندی مهر و موم شده و بسته بندی کنترل شده، با بسته بندی که از آلودگی ID و آسیب سطح در هنگام بارگیری/تخلیه جلوگیری می کند. این معمولاً تفاوت بین لولههایی است که میتوانند مستقیماً بروند-و لولههایی که در قرنطینه منتظر تمیز-دوباره قرار میگیرند.
شکافهای قابلیت ردیابی (لوله وجود دارد، اما QA نمیتواند آن را آزاد کند)
یک حالت خرابی رایج، اسنادی است که به سرعت قابل تطبیق نیستند: نگاشت حرارتی از دست رفته، شناسه های بسته نامشخص، یا گواهی هایی که با علامت گذاری لوله مطابقت ندارند. نتیجه ساده-مواد در سایت مینشیند و پروژه پنجره خاموش شدن خود را از دست میدهد.
چگونه Octal Pipe آن را کنترل می کند:ما با یک زنجیره قابل بازرسی ارسال می کنیم:علامتگذاری لوله ← نقشه گرما/لات ← MTC (EN 10204 3.1)، بنابراین دریافت بازرسی می تواند بدون حدس زدن بپذیرد یا جدا شود. زمانی که پروژه ها نیاز به اطمینان بالاتری دارند،3.2 / شهادت شخص ثالث-می توان ترتیب داد، اما خط مبنا همیشه "انتشار سریع و قابل تایید" است.
لوله بهداشتیبرنامه های کاربردی
لوله ASTM A270 برای خطوط انتقال لبنیات که دوغابها را مدیریت میکنند، حلقههای دارویی برای آب-برای-تزریق (WFI) و سیستمهای تخمیر بیوتکنولوژی مناسب است. درونی صاف آن از چسبندگی باکتری ها در فرآوری مواد غذایی جلوگیری می کند، در حالی که نمرات کربن پایین در چرخه های CIP دمای بالا در برابر حساسیت مقاومت می کند. در رسانههای تهاجمی، انواع دوبلکس عمر را در محیطهای غنی از کلرید-مانند کراوات نمکزدایی آب دریا- افزایش میدهند.
لوله بهداشتی معمولاً جایی که "مشکل واقعی" اتفاق می افتد مشخص می شوددر طول عملیات و تمیز کردن، روی نقاشی نیست. در زیر موقعیتهای معمولی در محیط کار آمده است که Octal Pipe روی بستههای بهداشتی میبیند-بههمان روشی که خدمه و تیمهای کنترل کیفیت در محل صحبت میکنند:
- WFI / حلقههای آب تصفیهشده-پس از تعمیر و نگهداری خاموش:در طول راه اندازی مجدد، حلقه شستشو داده می شود، گرم می شود و نمونه برداری می شود. آنچه در پروژه ها با شکست مواجه می شود اغلب استوضعیت سطح و آلودگی جابجایی(کثیفی شناسه، نفوذ رطوبت، مقدار زیادی مخلوط). Octal Pipe معمولاً لولههای بهداشتی را با انتهای درپوش و گواهیهای نقشهبرداری شده بستهبندی میکند تا سایت بتواند به سرعت اعداد حرارتی را ردیابی کند و از تمیز کردن مجدد یا قرنطینه ناشی از از دست رفتن شواهد انتشار جلوگیری کند.
- نصب اسکید تخمیر / بیوتکنولوژی (شستشوی مکرر + چرخه حرارتی):لوله چرخه های گرم-سرد مکرر و تمیز کردن شیمیایی را می بیند. درد پیشانی کار استتغییر رنگ، تغییر ناهمواری و خطر حساسیت در اطراف مناطق تحت تأثیر گرمای جوش-اگر متریال/تمام با هم مطابقت نداشته باشد. نمرات کربن پایین-و پایه نهایی مشخص شده، غافلگیری های تمیز کردن پس از نصب-را کاهش می دهد و زمان اعتبار سنجی را کوتاه می کند.
- اتصالات مفید-کلرید-بالا (نمک/نمک-نزدیک به تمیز کردن):چالش "خوردگی به طور کلی" نیست، بلکهحفره های موضعی در شکاف ها، گیره ها و پاهای مرده-پس از قرار گرفتن در معرض مکرر مرطوب و خشک. در این بستهها، انتخاب مواد (اغلب از 304 لیتر به 316 لیتر یا دوبلکس بر اساس مشخصات تغییر میکند) با توجه به شیمی شستشو و واقعیت زمان خرابی تعیین میشود، نه برچسب بروشور.
چرا لوله بهداشتی Octal Pipe را انتخاب کنید؟
ساپورت های Octal Pipeلوله بهداشتی ASTM A270عرضه به عنوان یکفرآیند{0}} انتشار کنترل شده، در اطراف پست های بازرسی ساخته شده است که تصمیم می گیرند آیا لوله ها از نظر بهداشتی قبول می شوند یا خیرودر هنگام خاموش شدن پنجره ها به آرامی نصب می شود. در سمت عرضه، خط پایه ظرفیت لوله ضد زنگ ما است~ 8000 تن در سال بدون درزو10000 تن در سال جوش داده شده، با یک پنجره اندازه عملی ازΦ6–Φ630 میلیمتر (WT 1–35 میلیمتر)برای بدون درز وΦ19–Φ2620 میلیمتر (WT 1–35 میلیمتر)برای جوش-بنابراین یک بسته می تواند لوله های ابزار، منیفولدها و ساخت قرقره OD بزرگ را بدون تقسیم فروشندگان پوشش دهد.
| نقطه حسابرسی (خریداران در واقع چک می کنند) | چه چیزی کنترل می شود / چگونه اندازه گیری می شود | آنچه که Octal Pipe می تواند با محموله آزاد کند |
|---|---|---|
| پایان شناسه برای تمیز کردن | سطح پایان به عنوان یک هدف قابل اندازه گیری مشخص می شود (معیارهای بهداشتی رایج:Ra کمتر یا مساوی 0.8 میکرومتربرای CIP استاندارد،Ra کمتر یا مساوی 0.4 میکرومتربرای رعایت بهداشت بیشتر وRa کمتر یا مساوی 0.2 میکرومترهنگامی که پروژه نیاز به نگه داشتن بسیار کم-بالا دارد). | سوابق زبری(بررسی پروفیلومتر بر اساس قرعه / با طرح نمونه برداری) + معیارهای رد تعریف شده برای سوراخ / خراش / تغییر رنگ. |
| پایداری درز جوش (لوله بهداشتی جوش داده شده) | کیفیت درز با جوش + تهویه مهره کنترل می شود. پذیرش با شواهد بازرسی درز تأیید می شود ("به نظر خوب نیست"). | سوابق بازرسی درز (به عنوان مثال،جریان گردابیدر جایی که مشخص شده است) و سیاهههای مربوط به کار مجدد/تعمیر قابل ردیابی در صورت وجود. |
| تکرارپذیری بعدی (مناسب-بالا بازده) | OD/WT/بیضی/صافی به عنوان محرکهای ساخت بررسی میشوند تا گیرهها/جوشکاری مداری به دوباره کاری تبدیل نشوند. | برگه بازرسی ابعادیبه نقشه گرما/لات گره خورده است. |
| حمل و نقل و بسته بندی تمیز | لوله بهداشتی ممکن است در دریافت به دلیل آلودگی از کار بیفتد. | درپوش انتهایی + بسته بندی مهر و موم شده+ شناسایی بستهای که با گواهیها مطابقت دارد. |
| قابلیت ردیابی و انتشار شواهد | دریافت باید مطابقت داشته باشدعلامت گذاری لوله → گواهی → بسته حمل و نقلبدون حدس زدن | Lot-نقشه برداری شدEN 10204 3.1 MTC(3.2 /-شاهد شخص ثالث در صورت نیاز ITP). |
سوالات متداول

سؤالات متداول 1: لوله های بهداشتی ASTM A270 در مقابل ASME BPE - کدام یک را باید مشخص کنم؟
پرسش متداول 2: پایان BA برای لوله بهداشتی (BA روشن آنیل شده) به چه معناست؟
پرسش متداول 3: چه Ra باید برای فولاد ضد زنگ لوله های بهداشتی مشخص شود و Ra چگونه اندازه گیری می شود؟
سؤالات متداول 4: چه چیزی باعث افزایش قیمت لوله های بهداشتی می شود (و عرضه کنندگان لوله های بهداشتی چگونه منصفانه قیمت می دهند)؟
گواهینامه ها

گواهی CE

گواهی ISO 9001

گواهینامه API Q1

گواهی ABS

گواهینامه AP-5L

گواهی API-5CT
| مورد | مشخصات سریع |
|---|---|
| محصول | لوله/لوله ضد زنگ بهداشتی (ASTM A270) |
| نمرات | 304/304L, 316/316L |
| پایان | BA (Bright Annealed) یا پولیش/Ra مشخص شده |
| اندازه ها | بدون درز: OD Φ6-Φ630 میلی متر، WT 1-35 میلی متر؛ جوش داده شده: OD Φ19-Φ2620 میلی متر، WT 1-35 میلی متر |
| اسناد و بسته بندی | EN 10204 3.1 MTC; بسته بندی درپوش و مهر و موم شده (در صورت نیاز) |
تگ های محبوب: لوله های بهداشتی، تولید کنندگان لوله های بهداشتی چین، تامین کنندگان، کارخانه، لوله های ASTM A270، لوله های فولادی ضد زنگ بهداشتی
یک جفت
لوله دیگ بخاربعدی
نهشما نیز ممکن است دوست داشته باشید
ارسال درخواست











